„Rzemieślnicy razem z Maryją we wspólnocie Kościoła” to hasło 43. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła na Jasną Górę. – To nasza historia i tradycja, którą trzeba kultywować – podkreślali uczestnicy. 

Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę czerwca odbyła się kolejna, 43 Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Na wydarzeniu tym nie zabrakło licznej reprezentacji rzemieślników z wielkopolski pod przewodnictwem Prezesa WIR, Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie Marka Skoraszewskiego. Obecni byli również przedstawiciele zarządu z CRR w Koninie : Marek Bidziński, Waldemar Lachowicz oraz Maciej Bober.

Organizatorem tegorocznej Pielgrzymki była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej. Przed uroczystą Mszą Świętą miało miejsce wręczenie wyróżnień przez V-ce prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jana Klimka oraz Prezesa Beskidzkiej Izby Adama Wykręta, dla najlepszych Mistrzów i Uczniów.

Mszy Świętej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel a całość uroczystości uświetnił zespół góralski „No To Hop” złożony z młodych ludzi, którzy kochają muzykę, śpiew, oraz folklor.