Za nami II Festiwal Rzemiosła w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł w Koninie, który miał miejsce 10 kwietnia 2024r.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Patronat Honorowy wydarzeniu nadali także: Starosta Powiatu Konińskiego Stanisław Bielik a Partnerami byli Wójt Gminy Krzymów, Wójt Gminy Stare Miasto oraz Burmistrz Gminy i Miasta Rychwał.

Podczas Festiwalu Rzemiosła , w którym udział wzięło ok 200 osób zaprezentowali się rzemieślnicy w zawodach m.in. stolarz, kamieniarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, piekarz, fryzjer, murarz tynkarz, kucharz oraz wikliniarz.
Uczniowie wzięli udział w Grze Miejskiej, która polegała na rozwiązywaniu zadań przez zespoły 4 osobowe wraz z opiekunem w zakładach rzemieślniczych znajdujących się w 7 lokalizacjach w Koninie. Wartość nagród opiewała na kwotę 6 000 zł. Odbywały się również zawody sportowe z nagrodami, konkurs stolarski, w którym główną wygraną była wyrzynarka firmy Bosch ufundowana przez Macieja Bobera z firmy Meble Bober a także 3 profesjonalne sesje fotograficzne ufundowane przez Macieja Sypniewskiego w konkursie wiedzy o rzemiośle im. Wojciecha Sypniewskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji oraz galerii zdjęć z wydarzenia.


https://photos.app.goo.gl/zzN6nZtWkFcyYGHBA