Cech Rzemiosł Różnych w Koninie, Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa CRR w Koninie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie dnia 10 kwietnia br. (środa) w godzinach od 11:00-15:00 organizuje Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską ” ZaGRAJMY w RZEMIOSŁO”

Honorowy Patronat nad Festiwalem Rzemiosła objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak oraz Starosta Powiatu Konińskiego Pan Stanisław Bielik.

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz opiekunami z Państwa Szkoły na to wyjątkowe wydarzenie. Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.

W ramach powyższej inicjatywy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych chcemy stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy
i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Specjalnie z myślą o tej grupie młodzieży w czasie trwania Festiwalu organizujemy grę miejską „ZaGRAjMY
w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.


Mając na względzie przebieg wydarzenia w warunkach umożliwiających komfortowe uczestnictwo w Festiwalu, prosimy o zgłaszanie grup uczniów szkół podstawowych wraz
z opiekunem poprzez wypełnienie poniższego linku: 

https://docs.google.com/forms/d/1MNMNytF11Mj11my2Sp6sqP1X0SyLEWep06WtE9a9_Yw/edit


Jeżeli chcieliby Państwo, aby czteroosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem wzięła udział również w Grze miejskiej, prosimy o zgłoszenie zespołu pod poniższym linkiem: 

https://docs.google.com/forms/d/19aZvwukK99mVca2FjCMXWTvviJIUWr_pvNtOijd4U_g/edit

W trakcie Gry Miejskiej przeprowadzony zostanie Konkurs Wiedzy o Rzemiośle im. Wojciecha Sypniewskiego, przy użyciu smartfonów. Szczegóły w dniu Festiwalu.


W przypadku zakwalifikowania zespołu na Grę, otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z prośbą o dostarczenie wypełnionych i podpisanych zgód rodziców/opiekunów prawnych na udział niepełnoletnich uczestników w Grze oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Dokumenty należy dostarczyć elektronicznie na adres: cechkonin@poczta.onet.pl niezwłocznie po uzyskaniu potwierdzenia. Fakt dopełnienia wszystkich formalności będzie decydował o ostatecznym przyjęciu grupy do udziału w grze. Liczba miejsc na grę miejską jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Poniżej udostępniamy regulamin udziału w Grze oraz zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział niepełnoletnich uczestników w Grze oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia i serdecznie zapraszamy!


Gwarantujemy, że ciekawie spędzą Państwo czas i przekonają się, jak bogata jest oferta kształcenia rzemiosła!

Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła w kwietniu, które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła – Janem Kilińskim.  Więcej informacji o Janie Kilińskim i dacie poniżej:

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kili%C5%84ski

Załączniki poniżej:

http://www.cechkonin.pl/wp-content/uploads/2024/03/REGULAMIN-GRY-MIEJSKIEJ-10.04.2024-1.pdf

http://www.cechkonin.pl/wp-content/uploads/2024/03/Zal.-nr-1-Zgoda-na-udzial-rodzica-2024-pdf.pdf