KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

03W dniu 11 kwietnia 2016r. odbyła się XII edycja Konkursu dla Uczniów Rzemiosła. Konkurs był dedykowany dla wszystkich uczniów odbywających praktyczną naukę zawodu u rzemieślników  zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie. Tegoroczne pytania przygotowane zostały z zarysu dziejów konińskiego rzemiosła oraz z wiedzy o bhp. Test był bardzo trudny ale poziom przygotowania wysoki. Za trzy pierwsze miejsca Zarząd Cechu ufundował atrakcyjne nagrody rzeczowe. Po konkursie i słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli autokarem na wycieczkę - niespodziankę. W tym roku zwiedzić mogliśmy jeden z większych zakładów produkcyjnych  SmurfittKappa w Starym Mieście. Młodzież mogła przyjrzeć się procesowi  produkcji przeróżnych kartonów kupowanych w całej Polsce.

I miejsce zdobyła Dagmara Kwaśniewska od mistrza Adama Juszczaka z restauracji "Pod Platanem".

II miejsce zdobył Adrian Konstanciak od mistrza Macieja Sypniewskiego z zakładu Foto-Sypniewski.

III miejsce zdobyła Patrycja Urbańska od mistrza Macieja Sypniewskiego z zakładu Foto-Sypniewski.