„NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ" – wspieramy mikroprzedsiębiorców

ulotka wesprzyj rzemielnika„Nie pozwolę ci się zamknąć” – wspieramy mikroprzedsiębiorców

Chcesz pomóc sklepom, warsztatom, zakładom, pracowniom w twojej okolicy? Martwisz się, że nie będą w stanie przetrwać kwarantanny? Dołącz do kampanii „Nie pozwolę ci się zamknąć”.

Obecny kryzys wywołany przez koronawirusa uderzy w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Grozi im zamknięcie zakładów i redukcja etatów. Właśnie teraz kluczowe jest solidarnościowe działanie. Możesz dołączyć do akcji przekazując wybranym przez siebie zakładom zaliczkę na poczet przyszłej usługi oraz zachęcając do udziału w akcji w mediach społecznościowych. Inicjatorem kampanii jest Krajowa Izba Gospodarcza.

W ramach akcji „Nie pozwolę ci się zamknąć” wystarczy przekazać właścicielowi swojego ulubionego salonu fryzjerskiego, kosmetyczce, cukierni itp. wsparcie finansowe w postaci zaliczki. Wpłacona dziś kwota pomoże mu pokryć bieżące koszty działalności, natomiast realizacja usługi nastąpi, gdy stan epidemii zostanie oficjalnie zniesiony i przywrócone zostanie pełne funkcjonowanie punktów usługowo-handlowych.

Cała akcja opiera się na wzajemnym zaufaniu i kontakcie klienta i mikroprzedsiębiorcy. Nie pośredniczymy w jej relacji.

O AKCJI

Akcja Krajowej Izby Gospodarczej pod hasłem „Nie pozwolę Ci się zamknąć” opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości. Wychodzi naprzeciw najbardziej narażonej grupie – mikroprzedsiębiorców.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

Udział w akcji jest bardzo prosty. Poniżej znajdziesz instrukcje, co trzeba zrobić:

Jesteś klientem?

 1. Zgłoś się do lokalnego przedsiębiorcy, z usług którego korzystasz.
  To może być Twoja ulubiona cukiernia, fryzjer, kosmetyczka w Twoim mieście.
 2. Zaproponuj zaliczkę na rzecz usług/towarów, które chcesz zakupić w przyszłości.
  Twoje wsparcie pozwoli małym przedsiębiorcom na przetrwanie kryzysu – zapłacenie czynszu, zapłacenie ZUS, zapłacenie części pensji pracownika.
 3. Pobierz paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania usługi lub produktu!

Jesteś przedsiębiorcą?

 1. Zachęcaj stałych klientów do udziału w akcji.
 2. Pobierz plakat i powieś go w swojej firmie w widocznym miejscu.
 3. Wydaj paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania przez Klienta usługi lub produktu!
  Poniżej znajduje się regulamin wraz z instrukcją, jak wprowadzić zaliczkę na kasę fiskalną lub wystawić fakturę zaliczkową.

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin akcji i informacje dla uczestników – pobierz pdf
Plakat A3 czarny – pobierz pdf
Plakat A4 czarny – pobierz pdf
Ulotka A5 czarna – pobierz pdf

Plakat A3 biały – pobierz pdf
Plakat A4 biały – pobierz pdf
Ulotka A5 biała – pobierz pdf

MŁODOCIANI - PANDEMIA 01.04.2020r

koronawirusZwiązek Rzemiosła Polskiego - Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej przygotował z myślą o rzemieślnikach szkolących uczniów informację 
„WYJĄTKOWE POSTĘPOWANIE WOBEC MŁODOCIANYCH  PRACOWNIKÓW  W OKRESIE
PANDEMII”, którą  przesyłamy w załączniku.
 

W opracowaniu podniesione zostały kwestie:

  * Jak traktować młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego  w kontekście ustalonych  limitów liczy zatrudnionych pracowników w kategorii: mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo;

* Zwolnienie  z obowiązku świadczenia pracy dla młodocianych pracowników i sposób odnotowywania nieobecności;
* Zatrudniania pracowników młodocianych w kontekście  art.15f Ustawy   z dnia 28 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.  
 
 
w Dzienniku Ustaw z 2020 r., poz. 568 opublikowano ustawę z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz innych ustaw.

NOWE OGRANICZENIA OD 1.04.2020r.

koronawirus

Od 1 kwietnia 2020r. wchodzą nowe ograniczenia
w walce z koronawirusem.

 

 

-  zamknięcie wszystkich punktów kosmetycznych i fryzjerskich

- między 10 a 12 w sklepach i aptekach tylko osoby starsze - powyżej 65 roku życia,

- osoby poniżej 18 roku życia mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko
z osobą dorosłą,

- limit ograniczeń w sklepie - maksymalnie 3 osoby na jedną kasę,

- obowiązkowe rękawiczki jednorazowe w sklepach,

- w placówkach pocztowych do dwóch osób na 1 okienko,

- 3 osoby do jednego straganu na targowiskach,

- zakaz dostępu do wypożyczalni rowerów,

- zamknięcie dostępu do parków, plaż, miejsc rekreacji,

- sklepy budowlane zamknięte w weekendy,

- zamknięcie hoteli i miejsc noclegowych,

- rozszerzona kwarantanna,

- odwołane wszelkie zabiegi sanatoryjne,
- limit miejsc dla pasażerów u przewoźników prywatnych, bardziej restrykcyjne kontrole,

- w miejscach pracy musi być zachowany dystans półtora metra i zapewnione środki do dezynfekcji,

- w przestrzeni publicznej musi być zachowany dystans dwa metry .

 

SKŁADKI III, IV, V. 2020r.

składki III,IV,V. 2020r.

skadki III-V. 2020

KOMUNIKAT 25.03.2020r.

info3

Od 25 marca 2020 r.  zmieniają się przepisy, dzięki którym możliwe będzie prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Wynika z nich m.in.

- W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

- Zajęcia w ramach kształcenia zawodowego będą prowadzone przede wszystkim w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz w ograniczonym stopniu  również w zakresie zajęć praktycznych wyłącznie wtedy, gdy z programu nauczania danego zawodu wynika taka możliwość.

- Wprowadzone zostały zapisy, które pozwalają na modyfikację programu nauczania zawodu, w taki sposób, aby część niemożliwa do zrealizowania podczas nauki zdalnej, mogła być realizowana w kolejnych latach nauki, a część zajęć przewidzianych do realizacji na kolejne lata była zrealizowana zdalnie w tym roku szkolnym.

- Młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia będą mogli, w uzgodnieniu z pracodawcą, zrealizować zajęcia praktyczne do końca bieżącego roku szkolnego albo w następnych latach szkolnych. Pracodawcy nie utracą dofinansowania kosztów kształcenia.

W załączeniu przesyłamy materiały wraz z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej:

 https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne

KOMUNIKAT 16.03.2020r.

info3Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych

W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).

Iinformujemy, że prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z uczniami-młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia.

WAŻNY KOMUNIKAT !!! 12.03.2020r.

info3W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, rekomendujemy ograniczenie osobistych wizyt w biurze Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie.

Zamiast osobistej wizyty , prosimy członków Cechu, rodziców oraz uczniów o kontakt telefoniczny 63 246-70-72 lub elektroniczny   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

W terminie od 13 do 25 marca 2020 roku biuro Cechu będzie prowadziło jednoosobowy dyżur.

Jednocześnie apelujemy do pracodawców, aby w okresie czasowego zawieszenia zajęć lekcyjnych w szkołach, nie prowadzili zajęć praktycznych w zakładach.  Ryzyko zagrożenia koronawirusem znacznie wzrosło a za bezpieczeństwo i zdrowie w zakładach pracy odpowiadają pracodawcy. 

KOMUNIKAT W SPRAWIE UCZNIÓW MŁODOCIANYCH

info5Uwaga młodociani pracownicy.Informacja na dzień 12.03.2020r.


Komunikat w sprawie sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych  

W związku z pytaniami dotyczącymi świadczenia pracy przez młodocianych pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego u pracodawców będących rzemieślnikami w okresie zawieszenia zajęć m.in. w szkołach zawodowych, gdzie realizują obowiązek dokształcania teoretycznego, spowodowanego działaniami w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa - Związek Rzemiosła Polskiego przedstawia następujące stanowisko:

 • do rzemieślniczego przygotowania zawodowego (art. 206 ustawy  Kodeks pracy) mają zastosowanie przepisy art. 190-205 Kodeksu pracy, co oznacza, że pracownik młodociany w stosunku do pracodawcy nie jest uczniem lecz pracownikiem, a zakład pracy nie jest traktowany co do zasady jako placówka oświatowa;
 • umowa o pracę określa sposób dokształcania teoretycznego (art. 195 § 1 pkt 3 Kp), przy czym obowiązek w tym zakresie może być realizowany także w formach pozaszkolnych (art. 197 Kp.),
 • pracodawca jest obowiązany zwolnić młodocianego od pracy na czas potrzebny do wzięcia udziału w zajęciach szkoleniowych w związku z dokształcaniem się (art. 198 Kp).

Mając na uwadze powyższe, jeżeli zajęcia szkolne zostają odwołane, pracownik młodociany powinien świadczyć pracę na rzecz pracodawcy, z zachowaniem wymagań dotyczących m. in. czasu pracy pracowników młodocianych.

Jednocześnie informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej zamieszczony jest Komunikat, w którym są 2 punkty dotyczące pracowników młodocianych:

„ …uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;

16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników…”

Przedstawione stanowisko, przygotowane z udziałem prawnika, wynika wprost z zasad prawnych, jednakże ZRP dodatkowo wystąpił z zapytaniem do Głównej Inspekcji Pracy i po uzyskaniu ewentualnie dodatkowych informacji bezzwłocznie je do Państwa prześlemy.

Przekazując powyższe, należy podkreślić wyjątkowość i nadzwyczajność okoliczności (zagrożenie) co skłania do podejmowania indywidualnych decyzji, które leżą w gestii pracodawcy.

źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

KONKURS WIEDZY DLA UCZNIÓW RZEMIOSŁA 2020

 

Plakat - kwdur 2020 na stron 

 pdf ikona Formularz zgłoszeniowy

pdf ikona Klauzula informacyjna

pdf ikona Zgoda na przetwarzanie danych

pdf ikonaOświadczenie do Zgody na przetwarzanie danych

SZKOLENIE KASY REJESTRUJĄCE

info5

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie na temat: „ Kasy rejestrujące-teraźniejszość i przyszłość ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy pomocy kas rejestrujących” , które odbędzie się w dniu 06 marca 2020 o godz.: 10:00 do 14;00 w sali nr 22, w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu , przy ul. Niepodległości 2. Szkolenie prowadzone będzie przez specjalistów  krajowej administracji skarbowej. Więcej infoemacji można uzyskać w biurze Cechu.

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

info5pdf ikonaInformacja Głównego Inspektora Sanitarnego

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z SENIORAMI RZEMIOSŁA I.2020

Spotkanie opatkowe I. 2020r

Święto Trzech Króli, które obchodzone jest 6 stycznia to bardzo uroczysty dzień w kalendarzu konińskiego rzemiosła. Jest to spotkanie opłatkowe przy wigilijnym stole z senioramiy rzemiosła, członkami zarządu Cechu oraz pracownikami biura. W tym roku uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Cechu, do grona Honorowych Członków dołączyli Krzysztof Gruszczyński, Mieczysław Woźniak oraz Marian Woźniak.

Goście przyjęli życzenia na nadchodzący nowy rok od starszego Cechu Marka Skoraszewskiego a także modlitwę za rzemiosło, zdrowie i jedność od proboszcza konińskiej fary Tomasza Michalskiego.

BIESZCZADY, CZĘSTOCHOWA 25-28.06.2020

Plakat-bieszczady 25-28.2020

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

kartka cech 1

OŚWIADCZENIE MINISTRA KLIMATU 19.12.2019r

BDO grafika-1W załączeniu przesyłamy oświadczenie Ministra Klimatu nt.  Rejestru BDO.

pdf ikona Oświadczenie Ministra Klimatu

WAŻNE. ELEKTRONICZNY REJESTR ODPADAMI. BDO

 

 

 

 

 

info5

WAŻNE!!!  WPIS DO REJESTRU BDO

 

Źródło Instytut Ochrony Środowiska

 

Więcej informacji na stronie: 

   https://bdo.mos.gov.pl/ 

 

Sprawdź czy musisz się zarejestrować w BDO:    https://bdo.mos.gov.pl/home/obowiazek_rejestracji/ 

 

wniosek BDO

BEZPŁATNE UZYSKANIE STATUSU RZEMIEŚLNIKA

UZUPEŁNIENIE STATUSU RZEMIEŚLNIKAUzupenienie kwalifikacji2019

TO BYŁ POCZĄTEK I ZAKOŃCZENIE.....

07Wydarzenie , które łączy początek i zakończenie nauki zawodu w rzemiośle tj. Pasowanie na Uczniów Rzemiosła oraz Wyzwoliny Czeladnicze miało miejsce 19 października 2019r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

W auli, wśród zaproszonych przedstawicieli miejskiego i gminnego samorządu , dyrektorów szkół, kierowników praktyk, nauczycieli oraz rodziców spotkali się Pierwszoklasiści z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie – Branżowej Szkoły I Stopnia aby złożyć ślubowanie na sztandar oraz tegoroczni absolwenci konińskich szkół branżowych, którzy z wyróżnieniem zakończyli trzyletni okres nauki i po zdanym egzaminie czeladniczym na ocenę bardzo dobrą otrzymali ozdobne świadectwa czeladnicze.

Troje z absolwentów Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej nagrodzonych zostało przez Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie wartościowymi upominkami.

Wśród wyróżnionych mistrzów szkolących , którzy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za trud włożony w przekazywanie wiedzy i umiejętności, przygotowując przyszłych fachowców w danej dziedzinie znaleźli się rzemieślnicy szkolący w zawodach:

 Cukiernik: Jadwiga Janiak, Zdzisław Pietrzak,
Elektromechanik poj. samochodowych: Sebastian Masłowski, Piotr Zawistowski;
Fryzjer: Aneta Swędrzyńska, Anna Martynowicz;
Mechanik poj. samochodowych: Marcin Krzyżostaniak; 
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie: Andrzej Strużyński;
Ślusarz: Mirosław Kapera, Piotr Hodlik;
Kucharz: Roman Karaszewski.

 

 

 

 

 

WYJAZD DO TEATRU

Plakat MoCarta 2019

120- LECIE ZAKŁADU FOTOGRAFICZNEGO

 

02W dniu 05 października 2019r.  reprezentacja Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie - Waldemar Lachowicz- podstarszy , Lidia Lorencka - kierownik biura Cechu uczestniczyli w uroczystości z okazji 120-lecia istnienia zakładu fotograficznego Pęcherscy,Holas,Sypniewscy.

Na wstępie odsłonięta i poświęcona została pamiątkowa tablica przytwierdzona na głównej ścianie zakładu fotograficznego przy ul. 3 Maja 23A, po wspólnym zdjęciu zaproszeni goście przenieśli się do Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia, gdzie senior rodu Sypniewskich pan Wojciech wygłosił prelekcję na temat historii zakładu począwszy od roku 1898.

Wśród zaproszonych gości dostrzec można było : Prezydenta miasta Konina Piotra Korytkowskiego, Prezesa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Jerzego Bartnika, Honorowego Seniora Rzemiosła Leszka Franciszka Wieczorkiewicza z synem oraz członków Cechu : Zbyszka Gościńskiego, Marka Tomaszewskiego , Elżbietę Tomaszewską.

 

 

NOC ZAWODOWCÓW

noc zawodowcw01W dniu 04 października 2019 roku przedstawiciel Cechu - kierownik biura Lidia Lorencka uczestniczyła w II edycji Nocy Zawodowców. Przedsięwzięcie to promujące także zawody rzemieślnicze , zorganizowane zostało przez Centrum Wsparcia Rzemiosła i Kształcenia Dualnego w Koninie a odbyło się w murach Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie.

Wśród wielu wystaw, stoisko pracy stolarza zaprezentowali uczniowie Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej – Branżowej Szkoły I Stopnia . Chłopacy reprezentowali również swoich mistrzów szkolących – pracodawców z branży stolarskiej : Romana Wronkowskiego z Konina , Michała Borowskiego z Brzeźna oraz Piotra Kowalskiego ze Smolnika.

 

 

 

SKŁADKI IX-IX.2019 r.

 składki IX-XIskadki IX-XI.201919.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019

inauguracja roku szkolnego 2019Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie - Branżowej Szkole I Stopnia odbyła się w pierwszy poniedziałek po wakacjach tj. 2 września.
W wydarzeniu tym ze strony Cechu tj. organu prowadzącego szkołę udział wzięli starszy wraz z podstarszymi , członkowie zarządu oraz kierownik biura. Placówka uruchomiła łącznie 5 klas pierwszych. Po gimnazjum 2 klasy wielozawodowe oraz po szkole podstawowej 3 klasy. Na ponad 350 spisanych wszystkich umów o praktyczną naukę zawodu z pracownikami młodocianymi w Cechu, Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa przyjęła 152 uczniów !!! . Jesteśmy liderem wśród konińskich szkół branżowych.. Aktualnie w placówce uczy się w trzech rocznikach łącznie 310 uczniów.

Niższe rachunki za prąd. Ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia


info5

 

Zamrożenie rachunków za energię elektryczną do końca 2019 roku - to główne założenie tak zwanej ustawy o cenach prądu. By jednak z niego skorzystać, mikro- i małe firmy, szpitale czy jednostki sektora finansów publicznych muszą złożyć oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Trzeba się spieszyć, bo termin na to upływa 27 lipca 2019 roku. Odbiorcy indywidualni nie muszą tego robić.

 Ustawa o cenach prądu.

 Obowiązek złożenia oświadczenia odbiorcy końcowego energii elektrycznej wprowadziła tak zwana ustawa o cenach prądu, która zakłada zamrożenie stawek - na poziomie z 2018 roku - przez cały 2019 rok. Weszła ona w życie 29 czerwca br.

Zgodnie z ustawą wysokość rachunków pozostanie bez zmian dla gospodarstw domowych,  mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, na przykład Lasów Państwowych.

Według szacunków Ministerstwa Energii, dzięki nowym przepisom 98 procent odbiorców energii elektrycznej zostanie ochronione przed wzrostami cen prądu w ciągu całego 2019 roku. Jest jednak jeden warunek.

Oświadczenie odbiorcy końcowego.

 Powyżsi odbiorcy - za wyjątkiem grupy taryfowej G, do której zalicza się gospodarstwa domowe - muszą składać oświadczenie o spełnianiu wymogów ustawowych: w formie pisemnej (oryginał) lub elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym.

Co ważne, pismo należy złożyć do właściwego przedsiębiorstwa energetycznego (na przykład PGE, Tauron, Energa, Enea) do 27 lipca 2019 roku.

Jak wskazało Ministerstwo Energii, będzie to podstawą uprawnienia do korzystania z obniżonych cen z dnia 30 czerwca 2018 roku w drugim półroczu 2019 roku.

Wprowadzenie procedury składania oświadczenia stało się niezbędne ze względu na zmiany, jakie zaszły dla średnich i dużych przedsiębiorstw od 1 lipca. Od tego dnia przedsiębiorstwa obrotu nie mają już bowiem obowiązku oferowania dla tych podmiotów cen energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 roku.

Dlatego, jak uzasadniał wcześniej resort energii, "z uwagi na fakt, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają wiedzy, czy dany odbiorca jest na przykład małym przedsiębiorstwem lub dużym przedsiębiorstwem, wymagane jest zastosowanie oświadczenia".

Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

 Pomoc de minimis.

Dla średnich i dużych przedsiębiorstw nowelizacja wprowadziła możliwość ubiegania się o dopłatę do każdej kupionej i zużytej w drugiej połowie 2019 roku ilości energii w ramach dozwolonej przepisami Unii Europejskiej pomocy publicznej de minimis. Pomoc ta jest ograniczona do 200 tysięcy euro w ciągu trzech lat podatkowych.

Spółki obrotu, czyli sprzedawcy energii, którzy po 1 lipca dostarczają energię odbiorcom po ustalonej ustawowo cenie, będą mogły ubiegać się o rekompensatę z tytułu świadczenia usługi publicznej, wypłacaną z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowano 23 lipca w Dzienniku Ustaw. Wejdzie ono w życie po upływie 21 dni od dnia ogłoszenia.

 

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

 

pdf ikonaDruk oświadczenia

 

  

 

RZEMIOSŁO NA JASNEJ GÓRZE

pielgrzymka2019BTradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca odbyła się Pielgrzymka Rzemiosła na Jasnej Górze. Na doroczne - XXXVIII już spotkanie - przyjechali przedstawiciele władz Związku Rzemiosła Polskiego, Izb Rzemieślniczych, starszyzna cechowa, rzemieślnicy i pracownicy rzemiosła wraz z rodzinami, duszpasterze i kapelani. Konińskie rzemiosło reprezentowało 35 osób. W drodze powrotnej Cech ufundował pielgrzymom obiad.

pielgrzymka2019A  pielgrzymka2019

 

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW CECHU 2019

01W dniu 8 czerwca 2019r. odbyło się sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Cechu. Zgodnie z porządkiem obrad członkowie  zatwierdzili sprawozdania zarządu Cechu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Cechowego , przyjęli sprawozdanie finansowe a wypracowaną nadwyżkę z roku 2018 przeznaczyli na podwyższenie funduszu cechowego.

W tym roku na wniosek zarządu Cechu za pracę na rzecz rzemiosła uhonorowanie zostali :   Platynowym  Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego „ Roman Szwemer; Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego „ Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” Krystyna Frątczak, Dariusz Kwiatkowski; Srebrnym  Medalem im. Jana Kilińskiego „ Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” Tadeusz Guźniczak; Złotą Odznaką  „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” Sylwia Frantczak, Zbigniew Gościński i Marek Bidziński a Srebrną Odznaką  „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” Mariusz Kaczmarek, Grzegorz Karnafel, Andrzej Król i  Władysław Kurtyka.

 Niestety Kapituła Konkursu o tytuł Rzemieślnika Roku2018- Ziemi Konińskiej w tym roku nie wyróżniła żadnego rzemieślnika.

 

Po obradach członkowie Cechu oraz goście przenieśli się na zielony plac Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej - Branżowej Szkoły I St. na piknik integracyjny połączony z Dniem Dziecka. 

 

 

 

 

           

VI.2019 -V EDYCJA KURSU PEDAGOGICZNEGO

 

 ogoszenie kurs pedagogiczny VI.2019

 

 

 

PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA 30.06.2019r.

 

 

pielgrzymka 2019aZapraszamy serdecznie członków Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie na XXXVIII Pielgrzymkę Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę.

Pielgrzymka odbędzie się w dniu 30 czerwca 2019 roku. Jak co roku transport zapewnia Cech Rzemiosł Różnych w Koninie . Zapisy przyjmujemy w Biurze , ul. 3 Maja 48 lub pod numerem telefonu  63 246-70-72.

Ilość miejsc w autokarze ograniczona.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf ikona Formularz zgłoszeniowy

pdf ikona Klauzula informacyjna

pdf ikona Zgoda na przetwarzanie danych

 pdf ikonaOświadczenie do Zgody na przetwarzanie danych

KONKURS WIEDZY DLA UCZNIÓW RZEMIOSŁA2019

Plakat - konkurs wiedzy dla rzemiosa - Cech 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf ikona Formularz zgłoszeniowy

pdf ikona Klauzula informacyjna

pdf ikona Zgoda na przetwarzanie danych

 pdf ikonaOświadczenie do Zgody na przetwarzanie danych

DYŻUR DORADCY ZAWODOWEGO

Szczegóły w załącznikudyur1 jpg 

OPŁATEK Z SENIORAMI RZEMIOSŁA 2019

 opatek z seniorami 2019A

UROCZYSTOŚĆ WYZWOLIN CZELADNICZYCH I ŚLUBOWANIA KLAS I

18Uroczysty charakter miało wydarzenie "Wyzwolin Czeladniczych" i Pasowania na Uczniów Rzemiosła klas I Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie- Branżowej Szkoły I Stopnia , które odbyło się 20 października w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej. Najlepsi absolwenci wszystkich szkół zawodowych w regionie konińskim otrzymali ozdobne świadectwa czeladnicze oraz upominki ufundowane przez Cechy z Konina i Turku. Dodatkowo dwoje najlepszych uczniów z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej C.R.R. - Branżowej Szkoły I St. otrzymali nagrody ufundowane i wręczone przez prezesa Konińskiej Izby Gospodarczej pana Romana Byczyka oraz Starszego Cechu pana Marka Skoraszewskiego reprezentującego Zarząd Cechu.
W drugiej części uroczystości, symbolicznego aktu pasowania na uczniów klas I "Szablą Kilińskiego" - najwyższym honorowym odznaczeniem rzemieślniczym - dokonała Starszyzna Cechowa. Część artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Rzemieślniczej. Swoim występem wpasowali się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zdjęcia: Foto Sypniewscy.

 

 

 

 

 

 

 

POROZUMIENIE PODPISANE

 1. wskm porozumienieW dniu 17.10.2018 w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie zawarte zostało porozumienie pomiędzy Wielkopolską Izbą Gospodarczą reprezentowaną przez Wojciecha Kruka a przedstawicielami organizacji przedsiębiorców sprawie współpracy w zakresie rozwoju polubownych metod rozwiązywania sporów ze szczególnym uwzględnieniem mediacji.


Porozumienie podpisali:
1. Wojciech Kruk - Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa
2. Lidia Lorencka - Cech Rzemiosł Różnych w Koninie
3. Roman Byczyk - Konińska Izba Gospodarcza
4. Marek Sawicki - Turecka Izba Gospodarcza
5. Marek Waszkowiak - Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich
6. Janusz Stankiewicz - Związek Pracodawców Sektora Usług Publicznych OPK.


Koordynatorem projektu w regionie konińskim został Dariusz Wilczewski - mediator sądowy.

BIAŁA NIEDZIELA

 

infopoint-casertaZAPRASZAMY WSZYSTKIE NASZE CZŁONKINIE CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH ORAZ OSOBY POWIĄZANE Z KONIŃSKIM RZEMIOSŁEM NA PIERWSZĄ BIAŁĄ NIEDZIELĘ BEZPŁATNYCH BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH DLA KOBIET W KIERUNKU WYKRYWANIA RAKA PIERSI.

Szczegóły w załączniku.

 

pdf ikona BIAŁA NIEDZIELA

PIKNIK INTEGRACYJNY KONIŃSKIEGO RZEMIOSŁA 2018

1Na zakończenie lata, ponad stu konińskich rzemieślników z rodzinami bawili sie na pikniku integracyjnym w Gospodarstwie Agroturystycznym w Pradolinie . Wydarzenie to miało miejsce 23 września. Podczas integracji dorośli m.in. grillowali a młodzież i dzieciaki własnoręcznie wyrabiały i piekły pizzę. Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym uatrakcyjniły m.in. pokazy siodłania koni, pokazy jeździeckie, zawody sprawnościowe- konkursy, karmienie zwierząt i bezpośredni z nimi kontakt . Dzięki zaangażowaniu członka Cechu, również strażaka, pana Zbigniewa Gościńskiego , uczestnicy mieli okazję przejechać się zabytkowym wozem pożarniczym. Czas pod namiotem umilił śpiewaniem i grą  na gitarze pan Waldemar Nawrocki - stolarz. Piknik ufundowany został przez zarząd Cechu Rzemiosł Różnych z działalności samorządowej .

NOC ZAWODOWCÓW

NOC KONIN 3

UROCZYSTE PODPISANIE UMOWY PARTNERSKIEJ

           

porozumienie2018aW dniu 26 czerwca 2018r. starszy Cechu Marek Skoraszeski w imieniu Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie podpisał umowę partnerską z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie reprezentowanego przez dyrektora  Andrzeja Budnego.  

Strony porozumienia zadeklarowały m.in. chęć podejmowania działań w zakresie wspierania kształcenia dualnego ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia realizowanego na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, upowszechniania modelu kształcenia dualnego, popularyzacji kształcenia zawodowego realizowanego w firmach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu oraz w szkołach branżowych I i II stopnia.

GRA MIEJSKA - POZNAJEMY ZAWODOWCÓW

04Organizatorem "Gry miejskiej " dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie a jednym ze współorganizatorów był m.in. Cech Rzemiosł Różnych. Gra miała na celu zapoznać młodych ludzi poprzez zabawę z różnymi zawodami wykonywanymi na rynku pracy.

 

 

Zdjęcia zostały wykonane przez CWRKDiZ:

1. Zakład Szewski Andrzej Szadkowski w Koninie przy ul. Szarych Szeregów - zawód szewc;

2. Zakład forograficzny FOTO Syniewscy w Koninie przy ul. 3 Maja -zawód fotograf;

3. Rzemieslnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnychw Koninie- Branżowa Szkoła I Stopnia w Koninie, przy ul. Zagórowskiej 16B- zawód cukiernik;

4. Wręczenie nagród dla laureatów trzech pierwszych miejsc w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. 

5. Plakat .

 

 

PIELGRZYMKA RZEMIOSŁA

 

pielgrzymka2018AZachęcamy Członków naszego Cechu do wspólnego wyjazdu i wzięcia udziału w 37 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rzemiosła na Jasną Górę, która odbędzie się 24 czerwca 2018r.

Jak informuje organizator - Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - w tym roku szczególny charakter tej uroczystości podkreślony będzie elementami upamiętniającymi 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodleglości.

Cech sfinansuje wyjazd wraz z obiadem w drodze powrotnej. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane będą do dnia 15 czerwca. Szczegóły w biurze Cechu. Tel. 63 246-70-72.

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW CECHU 2018

0001W dniu 7 kwietnia 2018r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Cechu. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. wiceprezydent miasta Konina ds. gospodarczych Sebastian Łukaszewski, Honorowy Prezes Związku Rzemiosła Polskiego , Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Jerzy Bartnik oraz Honorowi Starsi Cechu: Mirosław Juszczak i Wojciech Sypniewski.

Zgodnie z porządkiem obrad członkowie  zatwierdzili sprawozdania zarządu Cechu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Cechowego , przyjęli sprawozdanie finansowe a wypracowaną nadwyżkę z roku 2017 przeznaczyli na podwyższenie funduszu cechowego.

W tegorocznym wyborczym, na Starszego Cechu na kadencję 2018-2022 Walne wybrało Marka Skoraszewskiego. Do zarządu Cechu weszli: Bogumił Bartczak, Marek Bidziński, Maciej Bober, Tadeusz Guźniczak, Ireneusz Kamiński, Dariusz Kwiatkowski, Waldemar Lachowicz oraz Roman Wronkowski.

Podczas uroczystego zebrania, zarząd Cechu postanowił uhonorować członków za działalność na rzecz konińskiej organizacji rzemieślniczej. Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego „ wyróżnieni zostali Waldemar Lachowicz, Stanisław Nowak. Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego „ Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” wyróżnieni zostali Bogumił Bartczak ,Elżbieta Tomaszewska, Władysław Kurtyka, Stanisław Szczepański. Złotą Odznakę „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” otrzymali Roman Byczyk ( prezes Konińskiej Izby Gospodarczej) oraz Julian Tomicki. Srebrną Odznaką „Za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” wyróżniono  Annę Martynowicz, Katarzynę Piaskowską, Macieja Białeckiego, Ireneusza Kamińskiego, Kazimierza Karkowskiego ,Tomasza Olejniczaka, Zdzisława Pietrzaka , Pawła Piwońskiego oraz Andrzeja Strużyńskiego.

Ponadto Kapituła Konkursu o tytuł Rzemieślnika Roku- 2017 - Ziemi Konińskiej wyróżniła Pana Romana Wronkowskiego , właściciela firmy INDECO z Konina a statuetkę wręczył wiceprezydent Sebastian Łukaszewski.

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FRYZJERSKI 2018

noyczki2Cech Rzemiosł Różnych w Koninie zaprasza wszystkich uczniów młodocianych na I Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Koninie, który odbędzie się 03 czerwca 2018r ( tj. niedziela) w budynku Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej C. Rz. R. w Koninie przy. ul. Zagórowskiej 16B.
Gwarantujemy fachową ocenę profesjonalistów, dobrą zabawę oraz nagrody.

Regulamin dostępny  w zakładce "Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski 2018.

 

 

KONKURS WIEDZY DLA UCZNIÓW RZEMIOSŁA 2018

 

konkurs

Zapraszamy na XIV Konkurs Wiedzy Dla Uczniów Rzemiosła.
Szczegóły w zakładce " Konkurs Wiedzy dla Uczniów Rzemiosła 2018"

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

kielce 

Zapraszamy wszystkich rzemieślników, członków Cechu na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie połączoną z pielgrzymką rzemiosła na Jasną Górę.

W załączniku przesyłamy program ramowy.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

SZKOLENIE DOROSŁYCH.TRWA NABÓR WNIOSKÓW.

SZKOLENIE PUP 2018

OPŁATEK Z SENIORAMI RZEMIOSŁA 2018

01W Noworocznym spotkaniu z seniorami rzemiosła w Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie wzięło udział ponad 40 osób. Wśród gości, którzy zasiedli za cechowym stołem znaleźli się członkowie zarządu Cechu,  ks. prałat dr Tomasz  Michalski z Kościoła św. Bartłomieja, Honorowy Starszy Cechu Wojciech Sypniewski , przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz pracownicy biura Cechu.

Licznie zgromadzeni goście przyjęli życzenia na nadchodzący rok od starszego Cechu Marka Skoraszewskiego a także modlitwę za rzemiosło, zdrowie i jedność od proboszcza konińskiej fary .Wysłuchali również wzruszających przemówień seniora Jerzego Krzemińskiego oraz seniora Leszka Franciszka Wieczorkiewicza. Na koniec nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd.

 

 

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL ZENON LASKOWIK, BĘDĄ ZMIANY ...

skanowanie0002Cech Rzemiosł Różnych zakupił pulę 20 biletów na Spektakl "Zenon Laskowik, będą zmiany".

Jest to program Zenona Laskowika i Kabareciarni. Występują: Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz, Adrianna Biedrzyńska, Adrianna Biernacka, Grzegorz Tomczak , Jacek Skrzypczak, Krzysztof Schoen oraz zespół muzyczny Telemenele.

Spektakl odbędzie się 11 grudnia 2017r. o godz. 18:00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Cech zapewnia dla całej grupy autokar oraz bilet bezpłatny dla członka Cechu. Szczegóły i zapisy w biurze .

Zapraszamy.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ŚWIADECTW CZELADNICZYCH

Wyzwoliny 2017W dniu 28 października 2017r. w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, odbyła się uroczystość  wręczenia dyplomów czeladniczych absolwentom szkół zawodowych regionu konińskiego oraz ślubowanie klas pierwszych Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie – Branżowej Szkoły I stopnia.

W pierwszej części uroczystości ozdobne świadectwa czeladnicze dla najlepszych uczniów konińskich szkół zawodowych wręczył prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu  – pan Jerzy Bartnik. Zostały również wręczone, ufundowane przez Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych nagrody rzeczowe dla dwóch najlepszych uczniów RSZ - Klaudii Przybylskiej i Patryka Ślugaja.

W drugiej części uroczystości odbyła się ceremonia pasowania na uczniów rzemiosła klas pierwszych, którego dokonali Starszy Cechu – pan Marek Skoraszewski oraz panowie podstarsi – Marek Bidziński i Waldemar Lachowicz. Następnie odbyło się ślubowanie na sztandar Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie, który jest jednocześnie sztandarem Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie –Branżowej Szkoły I stopnia. Część artystyczną uświetnili obecni uczniowie oraz zeszłoroczna absolwentka RSZ. 

SZKOLENIE JPK

info5Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych członków - Cech Rzemiosł Różnych w Koninie zaprasza na szkolenie z zakresu "JEDNOLITY PLIK KONTROLNY U RZEMIEŚLNIKA" .

 

Szkolenie odbędzie się w dniu 15 listopada (środa) o godz. 9:00 w sali narad Cechu i zostanie poprowadzone przez doświadczonych pracowników Urzędu Skarbowego w Koninie.

Zapisy odbywają się w biurze Cechu. 
Uwaga - ilość miejsc ograniczona

PIKNIK INTEGRACYJNY KONIŃSKIEGO RZEMIOSŁA

06Około 100 osób bawiło się w Skansenie w Biczu na pikniku integracyjnym konińskiego rzemiosła w dniu 24.09.2017r. Fundatorem tego wydarzenia był zarząd Cechu a organizatorem biuro Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie. Dla dzieci przygotowane były gry i zabawy prowadzone przez doświadczonego animatora. Każdy z młodszych uczestników otrzymał również paczki ze słodyczami. Dla starszych uczestników lekcję historii przeprowadził w podziale na grupy kustosz Skansenu, można było również degustować wyrobów z manufaktury Skansenu.

Więcej zdjęć w galerii .

 

JESIENNA EDYCJA KURSU PEDAGOGICZNEGO

szkolenie24 października 2017r. o godz. 9:00 Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie rozpoczyna III edycję kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. 

Trwa przyjmowanie zgłoszeń. Szczegóły w biurze Cechu.

 

  podanie na kurs pedagogiczny

 

 Zapraszamy!